>Novinky SITECH
Novinky SITECH

Aktuální vývoj produktů a zprávy z praxe

Aktualizace Trimble Earthworks: Starter Edition a nová kamera pro rozšířenou realitu

Cenově dostupný vstup do 3D řízení strojů

S novou verzí Trimble Earthworks 2.6 uvádí společnost Trimble na trh edici Starter. S edicí Starter lze typické výkopové práce, jako je vytváření profilů, výkopových jam nebo svahů podle modelů terénu, provádět rychleji a přesněji. Tímto levným základním řešením vychází společnost Trimble vstříc stavebním firmám, které dosud nepracovaly s 3D řízením a chtějí se seznámit s řízením strojů na základě 3D modelů.

Trimble Earthworks Starter Edition (SE) již nabízí rozsáhlé základní funkce z licenčních modulů Trimble Earthworks Infield Design a plné licence Trimble Earthworks 3D-Guidance. Upgrade z Trimble SE na plnou licenci Trimble Earthworks je možný kdykoli. Systém tak roste spolu s vašimi úkoly a požadavky.

Rozsah funkcí:

  • 3D zobrazení návrhu a navádění stroje.
  • Vodorovné navádění na linie a posuny.
  • Vyrovnání a profilování pole.
  • Přechod na body vytvořené v počítači.
  • Vertikální a vertikální výtahy/výsuvy.
  • Bodový záznam.
  • Podpora souborů se značkami.
  • Určování polohy pomocí univerzální totální stanice Trimble (UTS).
  • Podpora licence LOADRITE s požadovaným hardwarem.

Nová kamera s rozšířenou realitou pro rypadla je nyní k dispozici

Zobrazení rozšířené reality Trimble Earthworks kombinuje živý obraz pracovní oblasti a lžíce bagru z kamery s překryvnými daty návrhu. Konstrukce se na displeji zobrazuje jako mřížka na povrchu, takže změny výšky, složité prvky, značky, body a další prvky 3D konstrukce jsou z kabiny snadno viditelné. Výřezy a náplně se zobrazují na špičkách kyblíků. Obsluha tak vidí své profily a 3D konstrukce, které má vytvořit v reálném prostředí promítaném kamerou na displeji, a může rychleji vytvořit tvar terénu. Tato funkce je k dispozici také pro 2D stroje, kde rozšířená realita odráží sklon nebo řez vzhledem ke stroji.


Řízení strojů Trimble pro rypadla >>


Odesláním kontaktního formuláře souhlasíte s tím, že Vaše osobní údaje budou použity ke zpracování Vaší žádosti (další informace a pokyny najdete v Zásadách ochrany osobních údajů).Všechna pole označená * jsou povinná.Trimble Earthworks

Trimble Earthworks pro rypadla

Platforma pro řízení strojů Trimble Earthworks pro rýpadla umožňuje větší pracovní zátěž v kratším čase. Software je založen na operačním systému Android a je intuitivní a snadno se učí.
Číst dále »

Trimble Earthworks pro dozery

Řídicí platforma strojů Trimble Earthworks pro dozery umožňuje větší pracovní zátěž v kratším čase a s nejvyšší přesností. Díky montáži satelitních přijímačů na střechu má řidič vždy volný výhled. Alternativně je možné ovládání prostřednictvím UTS.
Číst dále »

Trimble Earthworks pro grejdry

Earthworks pro grejdry je řídicí systém stroje, který se velmi snadno používá a pracuje rychleji a přesněji než dříve. Zařízení s duálním GNSS a novými senzory IMU umožňuje vysokou pracovní rychlost s velmi vysokou přesností. Alternativně je možné polohování pomocí UTS.
Číst dále »