>Novinky SITECH
Novinky SITECH

Aktuální vývoj produktů a zprávy z praxe

Trimble Earthworks pro dozery: Automatické horizontální řízení

Automatické ovládání výšky a sklonu břitu dozeru je známé již dlouho. Strojníkovi to již značně ulehčilo práci, protože se mohl soustředit na řízení dozeru.

Nová verze softwaru Trimble Earthworks pro dozery nyní nabízí automatické řízení stroje podél linie nebo křivky z dat návrhu. Obsluha vybere z návrhu linii a dozer se po ní automaticky pohybuje. Ostří nože se pohybuje přesně podél linie, takže požadovaný tvar terénu je vytvořen přesně podle plánu během jedné operace. Strojník se tak již nemusí starat o řízení stroje, ale může se soustředit na jeho okolí. Systém zajišťuje automatickou korekci směru jízdy stroje.

Výhody automatického horizontálního řízení

  • Automatické horizontální řízení zvyšuje produktivitu, snižuje únavu obsluhy a omezuje počet chyb.
  • Horizontální ovládání umožňuje obsluze soustředit se na bezpečnost stroje a okolí.
  • Kontrola bočního přeplnění na vrstevnici.
  • Zamezení podřezávání na úpatí svahu.

Ovládání je obzvláště užitečné v aplikacích, kde je důležitá horizontální poloha, například při práci na špičce svahu, aby se zabránilo podřezání povrchu. Přesná horizontální kontrola je užitečná zejména při vytváření výplní nebo silničních krajnic, protože zabraňuje neúmyslnému zastavění ploch tlačeným materiálem. Přepracování za účelem odstranění nadbytečného materiálu již není nutné. Automatické ovládání je užitečné také při přípravě obrubníků a všech dalších terénních prací, kde je důležité přesné provedení podél konstrukční linie nebo křivky.

Horizontální řízení Trimble využívá technologické know-how zemědělské divize Trimble a využívá tak 20 let zkušeností společnosti Trimble v oblasti technologií řízení, nyní pro stavební stroje. Horizontální řízení lze také dodatečně namontovat do systému Trimble Earthworks. Zeptejte se svého zástupce společnosti SITECH na modely výrobce, které lze v současné době dodatečně vybavit.


Ke stránce produktů pro dozery


Odesláním kontaktního formuláře souhlasíte s tím, že Vaše osobní údaje budou použity ke zpracování Vaší žádosti (další informace a pokyny najdete v Zásadách ochrany osobních údajů).Všechna pole označená * jsou povinná.Trimble Earthworks

Trimble Earthworks pro rypadla

Platforma pro řízení strojů Trimble Earthworks pro rýpadla umožňuje větší pracovní zátěž v kratším čase. Software je založen na operačním systému Android a je intuitivní a snadno se učí.
Číst dále »

Trimble Earthworks pro dozery

Platforma pro řízení strojů Trimble Earthworks pro dozery umožňuje větší pracovní zátěž v kratším čase s nejvyšší přesností. Díky montáži satelitních přijímačů na střechu má řidič vždy volný výhled. Alternativně je možné ovládání prostřednictvím UTS.
Číst dále »

Trimble Earthworks pro grejdry

Earthworks pro grejdry je řídicí systém stroje, který se velmi snadno používá a pracuje rychleji a přesněji než dříve. Zařízení s duálním GNSS a novými senzory IMU umožňuje vysokou pracovní rychlost s velmi vysokou přesností. Alternativně je možné polohování pomocí UTS.
Číst dále »